Przeskocz do treści

Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Olsztynie zaprasza Kierowników klubów i zawodników wyróżnionych na coroczne  podsumowanie osiągnięć sportowych w ostatnim roku na którym dokonamy podsumowania ubiegłego roku, wręczymy nagrody, upominki i omówimy osiągnięcia, wymienimy doświadczenia i wypracujemy kierunki działania, współpracy na najbliższy 2024 rok.

Miejsce, czas i nazwiska zawodników do wyróżnienia podamy w najbliższym czasie po otrzymaniu wypełnionej ankiety

Prosimy bardzo o wypełnienie i zwrotne odesłanie załączonej tabeli – „Ankiety rocznej” - do dnia: 09.03.2024 r.

Ankieta w załączeniu: link do ankiety

Zarząd W-MZSS

Nadszedł czas podsumowań osiągnięć naszych zawodników w roku 2023.
Jak pamiętacie Zarząd prowadzi ranking „Na najlepszego strzelca sportowego Województwa Warmińsko-Mazurskiego”.
Regulamin znajdziecie na naszej stronie w zakładce:
http://w-mzss.pl/regulaminy-i-procedury-wmzss/

Dziś pierwsza odsłona zestawienia – Najlepszy strzelec sportowy Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2023 w konkurencji Pistolet sportowy
1.    Narkiewicz Maciej SNAJPER Mrągowo
2.    Januszko Mariusz SNAJPER Mrągowo
3.    Małachowski Piotr WANAD Olsztyn
4.    Ogulewicz Wiesław GARDA Ostróda
5.    Ogulewicz Tomasz GARDA Ostróda
6.    Pruszyński Wojciech SNAJPER Mrągowo

Wkrótce kolejne wyniki!

Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Olsztynie uprzejmie prosi Kierowników Klubów  o nadesłanie wniosków imiennych o odznaczenia Honorową Odznaką PZSS zgodnie z Regulaminem Przyznawania Honorowej Odznaki Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (brązowej, srebrnej, złotej).

 https://www.pzss.org.pl/komisje/komisja-dyscyplinarna-zmiany-barw-klubowych-wyroznien-i-odznaczen Bardzo proszę o zachowanie terminów 5-cio letnich i szczegółowych uzasadnień (bez uzasadnień wnioski nie będą rozpatrywane).

Wnioski składać do dnia 29-02-2024 r. na adres: prezes@w-mzss.pl

W Starachowicach w dniu 6.01.3024 odbyła się Gala PZSS podsumowująca współzawodnictwo zawodników w konkurencjach Olimpijskich i konkurencjach Kdw 3x20 i Kpn 60 na najlepszego zawodnika 2023 roku.
W konkurencji Kdw 3x20 z dorobkiem 134 punktów wygrywa Maciej Kowalewicz
Jak i w konkurencji Kpn 60 z dorobkiem 134,2 punkty również wygrywa Maciej Kowalewicz
W Klasyfikacji Generalnej za wygranie 2 konkurencji Olimpijskich z rak Prezesa PZSS P. Andrzeja Kijowskiego Maciej otrzymuje statuetkę VIKTORA STRZELECKIEGO.
Należy nadmienić że jest to już 4 taki Viktor wygrany przez zawodnika sekcji strzeleckiej Gwardii Olsztyn

W ostatni weekend 17-19 listopada 2023 r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w strzelectwie pneumatycznym w trzech postawach. Olsztyński Klub Sportowy W i M w Olsztynie reprezentowało czworo zawodników i wszyscy zdobyli medale.
Co więcej w kategorii mężczyzn nasi zawodnicy zajęli całe podium, a wśród pań
2 miejsce zajęła Kasia Orzechowska!

Mężczyźni 3 postawy – 3×40 strzałów: klęcząc, leżąc stojąc:

1 miejsce – Boguś Rutkowski 1075,9 pkt.

2 miejsce – Eugeniusz Barszczewski 1050,9 pkt.

3 miejsce – Piotr Staszewski 1016,10 pkt.

Kobiety 3 postawy – 3×20 strzałów: klęcząc, leżąc stojąc:

2 miejsce Katarzyna Orzechowska 1152,6 pkt.

31.08-05.09.2023, Wrocław-MP i MP MIX

Dziewięcioro reprezentantów Olsztyńskiego Klubu Sportowego Warmia i Mazury wzięło udział w Mistrzostwach Polski w strzelectwie pneumatycznym, które odbywały się we Wrocławiu. Rywalizację przeprowadzono indywidualnie, w mixtach, oraz w klasyfikacji drużynowej. Dzięki znakomitej postawie tych zawodników, OKS WiM wzbogacił się aż o 9 medali.

Największą niespodziankę sprawili nasi młodzi zawodnicy, którzy pierwszego dnia w postawie stojąc zdominowali podium. Mistrzem Polski został Boguś Rutkowski, który wyprzedził reprezentanta Polski, medalistę międzynarodowych zawodów Grzegorza Kłosa z Bydgoszczy, a tuż za nimi uplasował się nasz junior Filip Fred!
Ponad to pierwszy medal po długiej przerwie od strzelania zdobył nasz mistrz Krzysztof Ruszkiewicz (srebro postawa leżąc), a swój pierwszy medal dla naszego Klubu zdobyła Kasia Świątek (brąz, postawa leżąc)!
Tradycyjnie już na najważniejszej imprezie w Polsce znakomicie zaprezentowała się Anita Zembrzuska, która wniosła znaczący wkład w złoto drużyny w postawie stojąc, a swój wysoki poziom utrzymali reprezentanci Polski Kasia Orzechowska i Piotr Staszewski, którzy zdobyli medale.
Nasi reprezentanci zdominowali również klasyfikację drużynową, zdobywając złoto w postawie stojąc i srebro w postawie leżąc, a zgodnie z tradycją największym pechowcem został nasz Gieniu Barszczewski, który dwukrotnie w finałach zajmował 4 miejsce!

Wszystkie medale naszych zawodników:
Katarzyna Orzechowska / srebrny medal – Kat kobiet stojąc
Świątek Katarzyna / brązowy medal – Kat kobiet leżąc
Rutkowski Bogusław / Złoty medal – Kat mężczyzn stojąc
Fred Filip / Brązowy medal – Kat mężczyzn stojąc
Ruszkiewicz Krzysztof / Srebrny medal – Kat mężczyzn leżąc
Staszewski Piotr / Brązowy medal – Kat mężczyzn leżąc
Drużynowo stojąc:
Orzechowska Katarzyna, Rutkowski Bogusław, Zembrzuska Anita / Złoty medal
Drużynowo leżąc:
Orzechowska Katarzyna, Staszewski Piotr, Ruszkiewicz Krzysztof / srebrny medal
Orzechowska Katarzyna, Rutkowski Bogusław / srebrny medal – kategoria MIX postawa stojąc.